تذهیب روی چرم

تذهیب روی چرم تکنیک های برگ طلا طلاکاری روی چرم با طلاکاری روی چوب یا سایر سطوح متفاوت است.   انواع مختلفی از چرم وجود دارد ، از چرم های برنزه شده گیاهی نرم و انعطاف پذیر که در صحافی استفاده می شود ، تا چرم های برنزه شده با کروم سخت که در کیف ها و زین فروشی ها استفاده می شود.
تذهیب روی چرم

تذهیب روی چرم

با توجه به صحافی ، به طور کلی تزیینات طلاکاری شده ای که در یک کتاب مدرن مشاهده می کنید ، فویل طلا یا ورق طلا خواهد بود ، ورق طلای اصلی برای بندهای چرمی با کیفیت واقعی و فویل طلا برای کارهای ارزان تر اختصاص داده شده است.   برای کسانی که علاقه شان به صحافی است ، یک روش کاملاً گام به گام نشان داده شده است که روند تذهیب را به طور کامل نشان می دهد.   هر دو روش تذهیب روی چرم شامل استفاده از چسب های فعال شده با حرارت است ، فویل طلا دارای یک لایه چسب ساخته شده روی فیلم حامل است.
تذهیب روی چرم

تذهیب روی چرم

در تذهیب سنتی روی چرم ، چسب فعال شده با حرارت یا به شکل سفیده تخم مرغ یا یک چسب بر پایه شلاک است.   ابتدا چسب را زده و اجازه می دهند خشک شود ، سپس برگ را روی آن می گذارند. وسایل گرم شده برنجی به صورت حروف یا تزئینات بر روی ورق طلا یا برگ طلا فشار داده می شوند. هنگامی که ورق طلا یا ورق طلای اضافی از بین می رود ، حروف یا تزئینات در طلا باقی می ماند.
تذهیب روی چرم

تذهیب روی چرم

ورق طلا البته می توانید هنگام طلاکاری چرم از برگ طلای تقلیدی استفاده کنید ، این مزیت ارزان بودن و تمرین با آن خوب است ، اگرچه پس از طلاکاری باید کار را با لاک مهر و موم کرد.   اگر راز موفقیت در تذهیب روی چرم وجود داشته باشد ، در درک و کار با 3 متغیر موجود است ، آنها عبارتند از: گرما ، فشار و ساکن شدن   گرمای ابزارهای شما برای موفقیت بسیار حیاتی است ، همچنین میزان فشار شما و مدت تماس شما با کار مهم است و با آموزش خوب و کمی آزمون و خطا می توان آنها را به خوبی یاد گرفت.
تذهیب روی چرم

تذهیب روی چرم

با استفاده از چرم های دیگر مانند نوع پوست گوسفند که هنگام بازیابی روی میز کار مواجه می شوید ، پیشنهاد می کنم برای بهترین کار از ورق طلا و ورق طلای 23 عیار بر روی یک کاغذ حامل استفاده کنید.   چرم زینسرا یا چرم کیف به بهترین وجه با لعاب بر پایه شلک / روح (چسب) درمان می شود به برخی از مواد چرم گفته می شود فقط به این دلیل که از تراشه های چرمی بازسازی شده ای که بهمراه نوعی رزین نگه داشته شده اند ساخته شده است ، پیشنهاد می کنم برای این نوع مواد از فویل طلا استفاده کنید.
تذهیب روی چرم

تذهیب روی چرم

همانطور که مشاهده کردید ، هنگام طلاکاری روی چرم ، روش های مختلفی باید متناسب با چرم استفاده شود.  

دیدگاهتان را بنویسید

منو اصلی

چگونه میتوانم کمکتان کنم؟ (واتزاپ)